מרב גודוביץ

את סיגל פגשתי לפני כמעט שנה, אחד הימים של הקיץ הלוהט, חום יולי – אוגוסט טפח על ראשנו והלחות הייתה מעיקה ממש וגרמה לי למועקה בחזה. בכלל הייתה הרגשה שהקיץ הזה פשוט לא יגמר אף פעם.

כך פגשתי את סיגל שבדומה למועקה בחוץ היא הגיעה סמוקה מהחום (רק חמש דקות מהחנייה לקליניקה כבר..) מיואשת ונואשת. כוס מים קרים חיכו לה עם החיוך והאופטימיות הידועים "לשימצה" שלי. כן זאת אני, תמיד רואה את החצי כוס המלאה ותמיד תמיד מאמינה בכם וביכולת שלכם להיכנס להריון.

הסיפור של סיגל מתחיל לפני חמש שנים עם חתונה מפוארת וטיול מדהים בדרום אמריקה. חזרה לארץ ומציאת עבודה בהייטק, "חיים זורמים" כמו שסיגל כינתה את התקופה הזו שהכול נראה ורוד וברור. סיגל רצתה לחכות מעט עם הקמת המשפחה רצתה להסתדר בעבודה וגם האי נעימות שחששה כי מיד עם התחלת מקום עבודה חדש וכבר תהייה בהריון לא יראה טוב. אחרי שנה וחצי לערך החליטה שהיא בשלה והזמן נכון. הפסיקה גלולות התחילה לקחת חומצה פולית וזהו.

החודשים עברו העומס בעבודה לא נתן זמן לשום מחשבה או מקום למשהו אחר וכך עברה שנה נוספת. הריון ראשון אצל חברה טובה ועוד גיסתה בהריון גרמו לאור אדום להידלק. חשש התחיל להתעורר, הזמן פשוט רץ ולא מחכה וסיגל מצאה את עצמה בעצם כבר שנה מנסה להיכנס להריון ושנתיים וחצי אחרי החתונה. כמו גל צונאמי שמציף את החוף כך גם חייה של סיגל התהפכו במאה ושמונים מעלות והיא מצאה עצמה טרודה בדבר אחד שהוא הקושי להיכנס להריון.

השנה שאחרי כבר הייתה במרוץ של לחץ וחששות בין רופא הנשים לרופא הפריון, בין האיקקלמין וזריקות פיורוגן. העבודה כבר נראתה פחות חשובה ובעצם הכול קיבל צבעים אחרים והחיים פשוט הפכו ללא "שפויים".

כבר שנתיים עברו וסיגל חנוקה וחוששת והשאלה הגדולה לא אם תהיה בהריון אלא כמה זמן זה ייקח. תמיד ידעה שתהייה בהריון אפילו בתוך הסחרחרת של עולם הפוריות תמיד האמינה שהיא תהייה בהריון – רק לא ברור מתי, כמה זמן זה יקח.

הזמן עובר וכולם מסביבה בהריון וזה רק הלך והחמיר וכך נפגשנו ביום קיץ בהיר וחם.

סיגל הגיעה כי נמאס לה מעוד טיפול ועוד טיפול והאמינה כי היא אדון לחיים שלה ולגוף שלה ורצתה דרך טבעית לקצר את תקופת הטיפולים. דרכנו המשותפת כללה תזונה מיוחדת המותאמת לטיפולי פוריות. מבחינה תזונתית סיגל עברה את התהליך לשיפור הפוריות של שלושת השלבים עם שתי פורמולות צמחי מרפא שולבו בתהליך ועזרו לגוף להתאזן ולנקות את ההורמונים מהגוף. גופנית הרגישה במקום אחר ואפילו הקילוגרמים שאגרה בטיפולים ירדו כלא היו. התזונה הייחודית לפריות לא רק מחזקת את הגוף אלא משפרת את הפוריות ואת הסיכוי להשגת הריון בטיפולים, אבל החלק המרכזי עבורה והשינוי המשמעותי הנוסף מבחינתה היה טיפולי הנשימות.

פה ברשותה של סיגל אני רוצה לשתף אתכם קצת על הקסם של הנשימות. לאחר שנים מרובות של עבודה עם מטופלות פריון פיתחתי שיטה המשלבת כלי נוסף "שתורגם" לעולם הפוריות ולטובת כניסה מהירה "ושפויה" להריון. טיפולי הנשימות מבוססים על טכניקות של דמיון מודרך, התמקדות ונשימה מעגלית.

במישור הראשון, הרגלי הנשימה שלנו אינם נכונים ואנו נושמים בתפוקה של 30-40% ממה שאנו מסוגלים לנשום כך שכבר בבסיס אנו מונעים מהגוף שלנו לקבל חיים מלאים . דרך נשימה מלאה אנו כבר מזרימים חיים ואנרגיה חדשה לתוך הגוף. בעולם הפוריות המיקוד שלנו הוא ברחם. הרחם היא שריר המקבל חמצן וחומרי הזנה המגיעים עליה דרך זרם הדם על ידי נשימה איכותית אנו מזרימות יותר דם ואנרגיה לאזור הרחם ובכך משפרות את תפקודו של הרחם ואיכות הרירית כל זה משפר משמעותית את הסיכויים להשרשה טובה.

רחם מכווצת מנשימה רדודה, חוסר פעילות גופנית או חיים לסטרס מתמשך תהיה רחם פחות מזמינה ופתוחה לכניסה להריון ולכן מטרתנו כאן לשנות את התודעה של הרחם.

במישור השני, התהליך התקדם והתמקד בתרפיה המשלבת טכניקות של נשימה מעגלית עם התבוננות והקשבה לגוף. להזמין זרימה והרמוניה דרך הנשימה מזמין איזון ורוגע לחיינו.

בראשיתו של התהליך סיגל הייתה מוצפת בכל החששות והפחדים וכל מחשבותיה היו סביב המקום הפסימי והפחד. מקום מאוד מכווץ וחוסם. עם המפגשים סיגל גילתה שיש חלק מאוד משמעותי בגוף שלה שמרגיש אחר. סיגל פגשה המון אופטימיות בגוף שלה שקודם בכלל לא ידעה שיש מקומות נוספים בה. המקומות האלה פשוט חיזקו אותה והביאו רוגע ואופטימיות לתוך תהליך הפוריות.

היופי בנשימה שהיא מביאה את הגוף שלנו למצב הרמוני וזורם מצב שלם יותר. כשאנו נתקלים בבעיה בחיים היא מציפה אותנו ומשתלטת על חיינו כמו שהטיפולים הציפו את סיגל אך תמיד יש מקום בגוף שלנו שמאזן את הפסימיות הזו. הנשימות וההתמקדות לוקחים אותנו אל מעבר לחששות ולפחדים להיפתח לתובנות חדשות ואמונות חדשות והם המובילים לריפוי השלם.

"כל בעיה או מצב שלילי נושאים בתוכם באופן מרומז את הכיוון לפתרון החיובי שלהם"  ג’נדלין

 משתפת בסמסים מחממי לב שקיבלתי מסיגל:

"הי מרב, אני באסותא לאחר שאיבה, תשע ביציות, את מאמינה. מחר יבשרו על מספר הפריות"

"7 הפריות. אני בעננים"

"2 עוברים להחזרה ועוד 4 מוקפאים. אני מוקפאים!!!! בחיים לא היו לי מוקפאים. הרופא אמר שהחזירו עוברים מדהימים גם מהמעבדה מסרו שהעוברים מדהימים. אמן אמן אמן שהחודש זה החודש שלי".

"בטא 157 – אני בהריון !!!!!!!"