כניסה להריון – איך אפשר להצליח ?

כניסה להריון טיפים מרב גודוביץכניסה להריון היא פסגת השאיפות של זוגות רבים: אחד מתוך תשע זוגות מגלים כי הכניסה להריון איננה תהליך מהיר וקל.  במקרים רבים לוקח זמן עד שהזוג מצליח להיכנס להריון ונזקק לטיפולי פוריות.

למה שאנו מכניסים לגוף שלנו יש השפעה אקוטית על תהליך הכניסה להריון. גורמים רבים בחיינו משבשים את הפוריות שלנו גם אצל האישה וגם אצל הגבר.

עבורכם אני מציגה טיפים ראשוניים שישפיעו על הפוריות ועל הסיכויים להיכנס להריון במהירות.

הגורם הראשון הוא עישון. ידוע כבר שנים כי עישון אינו מומלץ בכלל ובפרט לנשים במהלך ההיריון, כיוון שהעישון עלול לפגוע בעובר.   ישנם מחקרים המצביעים על עישון כמפחית את הסיכויים להרות ופוגע בפוריות הגבר והאישה. למשל – פוריות הגבר נפגעת דרך ספירה ותנועתיות נמוכה של הזרע.  לכן אני ממליצה להימנע מחשיפה לסיגריות אקטיבית או פסיבית.

כניסה להריון מושפעת גם מסטרס (לחץ נפשי).  הקשר בין הסטרס לסיכויי כניסה להריון קשה למדידה מדעית, אך כיום הקשר החזק ברור לכל, סטרס משחק תפקיד משמעותי בתהליך הכניסה להריון: אישה רגועה ונינוחה תוכל להיכנס להריון מהר יותר. לכן עצתי היא להאט מעט את קצב החיים ולמצוא דרכים להירגע.

הגורם השלישי שמשפיע על הפוריות הוא התזונה ושמירה על משקל גוף תקין. מתוך מחקר ענק הכולל 18,000 נשים פותחה דיאטת הפוריות.  הקשר בין תזונת האישה לבין הפוריות הוא קשר חזק ומשמעותי.  מידע מקיף ורחב יותר על תזונה לפוריות אתם מוזמנים לקרוא בהרחבה בקישור.  משקל גוף תקין מתייחס לשני הקצוות כפוטנציאל המפריע לפוריות: נשים הסובלות מעודף משקל ונשים הסובלות מתת משקל. ממחקר שפורסם במרכז רפואי סורוקה עולה כי נשים הסובלות מהשמנת יתר עוברות יותר טיפולי פוריות, הן גם חשופות יותר לסיכונים במהלך ההיריון ובלידה עצמה, וזאת בהשוואה לנשים שמשקלן תקין.

הגורם הרביעי הוא הכרת המחזור החודשי.  אם את מכירה את המחזור החודשי שלך, תוכלי יותר בקלות לזהות את מועד הביוץ. נשים רבות המעוניינות להיכנס להריון אינן יודעות מתי הביוץ.  חוסר הידע הזה משמעותי יותר אצל אותן נשים שהביוץ איננו "לפי הספר" וחשוב לכל אישה להכיר את הגוף שלה: באמצע החודש במחזור של 28 יום. ישנן שיטות שונות לגלות מתי הביוץ, מוזמנות לקרוא בכתבה נפרדת על הנושא.

חלק חשוב מתהליך האבחון הוא מעבר כולל על כל הגורמים המפריעים לגבר או לאישה להיכנס להריון והמטרה היא להקטין את ההפרעות לחזק את איזון הגוף ולהרגיע את הנפש. אישה רגועה ומאוזנת מגדילה משמעותית את סיכוייה להיכנס להריון.

מה המטרה בשיפור הפוריות:

  1. טיפול בבעיה הגניקולוגית (למשל במקרים של שחלה פוליציסטית או אנדומטריוזיס ניתן לאזן את הגוף ואף להיכנס להריון טבעי)
  2. הקטנת ההפרעות המשבשות את איזון הגוף (למשל צריכת קפאין גבוהה משבשת את הביוץ)
  3. בניית מערך תומך ליצירת גוף רגוע מאוזן ושליו
  4. הכנת הגוף להריון בייחוד לנשים העוברות טיפולי פוריות חשוב מאוד להתחיל את ההיריון עם גוף חזק ויציב
  5. שיפור הסירקולציה באזור האגן מחזק את הרחם ואף משפיע על ההשרשה וההריון שאחריו

רוצה להכין את גופך להריון ? לשפר את הפוריות באופן טבעי או כתהליך תומך לטיפולי הפוריות הקונבנציונאליים ?
אני מזמינה אתכם לעשות צעד קדימה. הגוף שלך יגיד לך תודה.

שיהיה לכם יום נפלא. מרב